olejek rozany

Lecznicze zapachy. Olejek drzewa różanego

Wiadomo, że niektóre olejki eteryczne od wieków są w powodzeniem stosowane przez człowieka jako naturalne leki na wiele dolegliwości. Nie brak wśród nich takich, którym współczesna aromaterapia w dalszym ciągu poświęca tak wiele uwagi. Jednym z tych olejków, który ma bardzo dobry wpływ na ludzkie zdrowie, jest olejek różany. Przyjemny zapach oraz niezwykłe właściwości sprawiają, że miłośnicy medycyny naturalnej bardzo chętnie sięgają po ten aromatyczny lek. W jaki sposób można korzystać z jego wsparcia w walce z chorobami? W jakich przypadkach aromaterapia poleca korzystanie z jego wsparcia?

Olejek drzewa różanego jest chętnie stosowany w perfumerii, a to ze względu na odświeżający i bardzo przyjemny zapach. Wiadomo jednak, że olejek ten może korzystnie wpływać i na nasze zdrowie. W jaki sposób? Z pewnością warto docenić jego właściwości uspokajające oraz tonujące, warto też skorzystać z niego w chwili, gdy dokucza nam uporczywy kaszel. Niezwykłą moc tego olejku z pewnością docenią te osoby, w przypadku których uporczywy kaszel jest skutkiem astmy. Olejki eteryczne powstające z drzewa różanego przynoszą też ulgę przy bólach głowy oraz przy uporczywych migrenach. Olejek ten można wykorzystywać również do walki z apatią oraz z depresją, która we współczesnym świecie okazuje się coraz częstszym zagrożeniem.

Aromaterapia i polecane przez jej zwolenników olejki eteryczne mogą mieć bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Umiejętne wykorzystywanie takich środków, jak opisany już olejek różany, każdemu z nas może przynieść wiele korzyści. Pamiętajmy więc o zapachach i ich niezwykłych właściwościach zdobywajmy też wiedzę na temat tego, w jaki sposób wpływają one na nasz organizm. Kto wie, kiedy wiedza na temat leczniczych właściwości poszczególnych zapachów pomoże nam odzyskać dobrą formę.


Photo: 古 天熱 / flickr.com/photos/sop220/
CC-License: CC BY
Link: creativecommons.org/licenses/by/2.0/